Spławikowe Mistrzostwa Koła KKW nr -125 02.07.2017

Spławikowe Mistrzostwa Koła KKW nr - 125 rezegrane

w dniach 07.05 i 02.07. 2017 na jeziorach Lutoborskim i Grójeckim

Tegoroczna edycja Mistrzostw Koła KKW przyciągnęła 33 zawodników. Rywalizacja odbywała się w dwóch turach. Pierwsza dobyła się na jez. Lutoborskim gdzie swoje sektory wygrali Paweł Malicki i Marcin Stawicki. Natomiast druga tura odbyła się na naszym jeziorze grójeckim. Po pierwszych zawodach było praktycznie wiadomo że walka o pierwsze miejsce będzie się toczyła właśnie pomiędzy zwycięzcami pierwszych zmagań. Chodź zawodnicy z dwójkami i trójkami sektorowymi nie zamierzali oddać łatwo skóry.

Warunki na łowisku jakie zastaliśmy były bardzo trudne. Padający przez kilka dni deszcz praktycznie uniemożliwił zawodnikom dojazd na miejsce zbiórki. Silny wiatr bardzo utrudniał wędkowanie i zdecydowanie pogorszył brania ryb.

Jak można było się spodziewać swoje sektory wygrali Marcin i Paweł i z dwoma jedynkami między nimi rozstrzygnęło się Mistrzostwo Koła. Mistrzem Koła KKW na rok 2017 został kol. Marcin Stawicki wygrywając z Pawłem o 90 pkt. Jak widać walka była zacięta i trwała do ostatniej sekundy.

Warto dodać że zacięta walka trwała również o najniższy stopień podium gdzie rywalizowało o niego kilku zawodników. Los tak chciał że do sektora A zostały rzucone dwie dwójki i jedna trójka i to właśnie w tym sektorze został wyłoniony II Wicemistrz koła kol. Przemysław Łaziński.